اين چيه؟يه پرنده ست؟يه شهابسنگه؟... نه!!!...

دوستان !

حتماً خبر مربوط به پرتاب سفينهء keo رو مدتهاست شنيديد . keo که قراره سال ۲۰۰۶ به فضا پرتاب بشه نمونه هايی از خاک ٬آب و هوای کرهءزمين٬تصاويری از انسانها از مليت های گوناگون و مناظر طبيعت زمين را با خود به همراه خواهدبرد.اما مهمترين گنجينه اين سفينه نوشته هايی است که به صورت کدگذاری شده درديسکهای شيشه ای ذخيره شده اند. ۵۰٬۰۰۰ سال بعد(معادل زمانی که از اولين نقاشی های انسان غارنشين تا به امروز سپری شده)اين سفينه مانند يک شهابسنگ بسيار نورانی وارد جو زمين خواهد شد و دانشمندان آن زمان ميتونند پيامها٬تصاوير و نمونه های ذخيره شده در آن راپيدا کنند.شما ميتونيد پيامهاتون رو به هر زبانی که مايليد حداکثر تا ۴ صفحهء A4 به همراه مشخصات شخصی برای ثبت در اين سفينه بفرستيد.پيامها بدون گزينش و سانسور در ديسکهای مخصوص ثبت خواهند شد.

برای ارسال اين پيامها فقط تا پايان سال ۲۰۰۴ فرصت داريد!

برای اينکه بيشتر بدونم رفتم سراغ google...چيزی حدود ۸۰صفحه رو باز کردم که در هر صفحه آدرس ۱۰ لينک بود که نويسندهء اين صفحات اکثراً بلاگر ها بودند...دريغ از  بلاگری همزبان که حتی سطری در اين مورد نوشته باشه!

اما اينو ميدونم که بسياری از دوستان به اين سايت رفتند و کلی باآيندگان درد دل کردند (تا کنون بيش از ۶ بيليون نامه نوشته شده) ...شايد دفعه بعد براتون بنويسم به دوستايی که ۵۰٬۰۰۰ سال بعد پيدا ميکنم قراره چی بگم!...راستی شما قراره چی بگيد؟؟

/ 41 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
lale

سلام ...خيلی حرفا می شه گفت ...نمی دونم از کدوم بگم ؟

پريا

سلام کار خيلی جالبيه .. اگه دنيايی باشه البته!!

IRAN mehrdad

دوست گرامي غزاله خانم گل و گلاب , عرق بيدمشك , سلام و درود هاي گرم بنده را بپذيريد . از خواندن پيام زيبا و صميمانه و بسيار محبت آميز و موشكافانه’ شما بي نهايت لذت بردم . ببخشيد كه كمي دير پاسخ لطف شما را مي دهم . حضور شما عرض نمايم كه : وبلاگ قشنگ و كاملي داريد . از اون قشنگ تر فكر بزرگ و دور انديشي شما دوست نوجوان است . براي شما و خانواده’ گرامي شما آرزوي نيك بختي و بهروزي مينمايم . راستی يک ايميل برايم بفرست تا جواب یک مسابقه را برایت بفرستم

amir

سلام....منو به فکر فرو بردين...ممنونم...ميگم که چی بهشون ميگم بذار فکر کنم...

كورش بزرگ

سلام......نوشته شما خیلی جالب بود.راستی آپدیت کردم..ممنونم که سرزدین و اگه سربزنین خوشحالم میکنین...اهورا نگهدارتان!

آیدین

از آنجاییکه تعداد آیدین ها در پرشین بلاگ زیاد شده ! مقام شامخ کچل خانی هر گونه ارتباط با این عناصر بی گیرت را تکذیب مینماید.

kasra

سلام دوست من .وبلاگ سيب سرخ خورشيد آپديت شد.خوشحالم می شم اگر دوباره قدم رنجه کنيد و ما را سرافراز.قربانت .کسری

farina

سلام ولی چرا قسمت نظرات اينجا رو برا من باز می کنه؟ ای بابا من حرف دارم برا مطلب جديدتون باشه بعدآ ميام

معلمی از بهشت(سها)

سلام غزاله جوا نگار سرت خيلی گرم درس و دانشگاهست که وقت نداری به روز کنی؟موفق باشی.